Telefone
WhatsApp

Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Şartları ve Sözleşmesi

Rezervasyon

Kiralamak istediğiniz evde belirlediğiniz tarihlerde müsaitlik var ise rezervasyonunuz başlar. Kiralamak istediğiniz tatil konutunu ve kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri alınarak Ön Rezervasyon işleminiz yapılmış olur. Daha sonra ise size gönderdiğimiz şirket hesabına toplam fiyatın % 35 kapora olarak (Banka ‘Havalesi yada  EFT, Kredi Kartından ‘Tek – Taksitli Çekim yada Mail Order’,  Western Union yada Peşin Olarak ) en geç 2 gün içinde ödemeniz tahsil edilir, geriye kalan ücret villa/apartın tesliminde sözleşme yapıldıktan ve villa kontrolleri yapılıp, villa/apart tesliminde peşin (Nakit) olarak alınır.  

Rezervasyon detaylarının bulunduğu Rezervasyon Formunuzu e-mail, faks veya telefon yolu ile size gönderiyoruz. Böylelikle seçtiğiniz ev, istemiş olduğunuz tarihlerde sizin adınıza rezerve edilmiş olur. Geri kalan ödeme ise eve girişte yetkili kişi tarafından teslim alınıyor. Rezervasyon Formu içerisinde konaklama tarihleriniz, toplam ücret, alınan kapora tutarı, kalan ücret, ev ve bölgenin ismi, rezervasyonun yapıldığı ve onaylandığı tarih vs. bilgiler açıkça belirtilmektedir. 

Villa tesliminde teslim olunan demirbaşların sayımı yapılır ilanda belirtilen miktarda depozit alınır, alınan depozit çıkış tarihinde villadaki demirbaş teslimi kiracı tarafından yapıldıktan sonra geriye ödeme yapılır.

 

Nasıl Rezervasyon Yapabilirim

Online Rezervasyon: Konaklamak istediğiniz tatil evi ilanının içerisinde yer alan “Sezonlar ve Rezervasyon” panelini kullanarak rezervasyon talebi girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kısımda yer alan '' Şimdi Kirala'' butonu yardımıyla adımları takip ederek gerekli rezervasyon işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Telefon ile Rezervasyon: Rezervasyon yapmak istediğiniz tatil evini belirledikten sonra +90 501 029 48 00 ve +90 554 237 06 99 nolu telefondan şirketimize ulaşarak ilgili evin kodunu yetkili personelimize ileterek yazlık hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri alabilir, yazlığın müsaitlik durumunu teyit ettirebilirsiniz. Ardından iletişim bilgileriniz yetkilimiz tarafından alınır ve ilgili rezervasyonunuzla ilgili tüm detayları içeren “Ön Rezervasyon Belgesi” gönderilir. Belge içerisinde yer alan şirket hesabımıza belirtilen ödemeyi belirlenen süre içerisinde ödemeniz halinde rezervasyonunuz onaylanır ve “Rezervasyon Onay Belgesi” tarafınıza iletilir.

 

Müşteri  Sorumlulukları

Müşteriler konaklayacakları tatil villasının yada apartını kendilerine tahsis edilen tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir, Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanmaları gerekmekte, herhangi bir hasar verdiklerinde hemen firmamızı haberdar edeceklerdir. Konakladıkları süre içinde villa yada aparta verecekleri her türlü hasarı, kaybettikleri her türlü eşyanın zararını villa yada aparttan ayrılmadan ödeyeceklerdir. Müşteriler villa yada apart çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olacaklar ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınacaklardır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb. gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kanunen aranan kişileri/kaçakları villa yada apartta barındırmayacaklar, kısacası villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır. Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

Her tatil konutu açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir , Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan konuk sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına çocuklar ve bebekler dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istenecek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.

Kiralanan tüm villa ve apartların ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt  eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik yada yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

 

Fatura - Vergi

VillaBoxTurkey web sayfasında yayınlanan tüm Villa/Apart/Daire şirketimize ait değildir. Her Villa/Apart/Dairelerin sahipleri farklı kişi,şahış,şirket ya da kurumlardır. Şirketimiz bu Villa/Apart/Daireleri müşteriye kiralayan aracı(komisyoncudur) bu nedenle şirketimiz sadece aracı(komisyoncu) faturası kesmekle yükümlüdür. Müşterinin ödediği miktar üzerinden belirli bir aracılık(komisyonculuk)karı kazanır ve bu kar üzerinde fatura keser ve kestiği fatura üzerinden vergi öder.Diğer geri kalan miktar Villa/Apart/Daire sahiplerinin karı olduğundan bu miktara fatura kesmez.Villa/Apart/Daire sahipleri kendi paylarına düşen karı yıl sonunda kira beyannamesi olarak devlete vergisini öderler. Villa/Apart/Daire sahiplerinin kazanmış oldukları kardan şirketimiz sorumlu değildir,sorumlu tutulamaz.

 

Hasar Depozitosu

Hasar Depozitosu, eve girişlerde ev sahibi veya görevli tarafından teslim alınan bir ücrettir. Hasar depozito tutarı villa ve apart'a göre değişiklik göstermektedir. Tatiliniz bitiminde evden ayrılmadan önce ev sahibi veya görevli kişi evi kontrol eder. Herhangi bir hasar yoksa ayrıca demirbaşlar eksiksiz ise ücret size çıkışta aynen iade edilir. Yapılan hasar veya eksiklikler alınan depozito fiyatından yüksek ise ücret misafirimizden talep edilir.

 

Eve Giriş Çıkış Saatleri

Tüm evlerimizde eve giriş saati 15:00 - 16:00 saatleri arasında olup, evden çıkış saati ise en geç 10:00'a kadardır. Yapılan çıkışların ardından evlerimiz temizlenip bir sonraki müşterilerimiz için hazırlanmaktadır. Villa yada apartların teslimatları görevli arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Giriş ve çıkış saatlarinde tanınabilecek esneklik bir sonraki müşterimizin gelişine ve evlerimizin hazır olmasına bağlıdır. Bu konudaki izin de tamamen şirketimizin insiyatifindedir. 

 

Evlerin Kapasitesi

Her evin ayrı bir kapasitesi vardır. Web sitemizde ilgilendiğiniz evin maximum kişi sayısı belirtilmektedir. Bu sayı evin kapasitesini belirtmektedir. Evlerimiz de bulunan yatak sayılarına göre evin kapasitesi belirlenmektedir. Bu konuda ev sahiplerimiz de çok hassas olup kapasite aşımına izin verilmemektedir. 

 

Evlerin Donanımı

Tüm Villa/Daire/Apartlarımızı ve içerisinde bulunan eşyalar ile özelliklerini web sitemizden inceleyebilirsiniz. Her evimizde misafir sayısıyla orantılı olarak mutfak eşyaları, havlu ve çarşaf takımları…vb. ihtiyacınız olan birçok malzeme bulunmaktadır.

Aşağıda belirtilen eşyalar tüm villa ve apartlarımızda mevcuttur.

Salon : Koltuk takımı,Lcd Tv, Uydu alıcı, Klima

Mutfak: Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, ocak, su ısıtıcı, en az konaklayacak kişi sayısına eşit çatal/bıçak takımı

Yatak Odaları: Temiz çarşaf ve yastık takımı, elbise dolabı, klima

Diğer: Ütü ve ütü masası, yemek masası ve oturma grubu, saç kurutma makinesi, şezlong, güneş şemsiyesi, 

 

Havlu, Çarşaf ve Temizlik

Evlerimiz siz gelmeden önce sizin için hazırlanır çarşaflar değiştirilir ve temiz havlular yerleştirilir. Evlerimiz de her zaman için yedek havlu ve çarşaf takımları bulunmaktadır.

Gelen misafirlerimiz 1 haftadan fazla süreli konaklamalarında ise haftada bir ara temizlik yapılır. Bunun dışında talep edilen temizlik ücrete tabi olacaktır.

 

Havuz ve Bahçelerin Bakımları

Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılıp herhangi bir sorunolursa tarafımıza bildirilecek ve İkbara Havuz Bahçe şirketi tarafından giderilir.

Aksi belirtilmedikçe evlerimizde evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Evlerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilmesi yasaktır.

 

Evlerin Resim ve Videoları

Sayfamızda evlerimizin birebir resimlerini bulabilirsiniz. Çekimler kendi ekibimiz tarafından yapılıp ilgilendiğiniz evin her kısmı ve çevresi çekilmektedir. Amacımız ev hakkında aklınızda herhangi bir soru işareti kalmamasıdır. Bazı villa ve apartlarımız site içerisinde yer almaktadır ve aynı veya benzeri şekilde döşenmiş birçok ev bulunmaktadır. Böyle durumlarda ortak foto ve video kullanılmış olabilir. 

 

Rezervasyon, Ödeme, İptal ve İade Koşulları

Villa/Apart/Daire için ön ödeme(Kaparo) yapıldıktan sonra villa/apart/daire müşteri için rezerve edilmiş olur. Ödeme yaptıktan 30 gün sonraya kadar yapılan iptallerde, yapılan ön ödeme(Kaparo)’nın tamamı yanmış olur.

Müşteri,  rezervasyonu başlamadan rezervasyonunu iptal etme hakkına sahiptir. Bu iptal durumunu villaboxturkey’e yazılı olarak bildirmek zorunludur aksi taktirde kabul edilmez.

İptal durumları için belli koşullar söz konusudur bu koşullar aşağıda belirtilecek olup verilecek olan hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden yüzdeleri yer alacaktır. İptal koşulları;

 

 1. Villa/Apart/Daire'yi kiralamak için gönderilen ön ödeme(kaparo)nin iadesi mümkün değildir.
 2. Rezervasyonun başlamasına 29 ile 23 gün arası günler kala müşteri toplam seyahat bedelinin %50’sini
 3. Rezervasyonun başlamasına 22 ile 16 gün arasında olur ise müşteri seyahat bedelinin %75’ini
 4. Rezervasyonun başlamasına 15 gün kala ile rezervasyonun başlangıç günü içerisinde olur ise müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek mecburiyetindedir.

Müşteri eğer kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/daire bedelinin tamamını villaboxturkey’e yaptığı durumlarda; %25’i yani ön ödeme(kaparo) yanmış olacaktır. 

Rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş tarihinizden 29 ile 23 günler arasında olur ise toplam seyahat bedelinin %50’si yanar. Rezervasyon başlangıcının 22 ile 16 günler arasında olur ise toplam ücretin %75’i yanar. Müşterinin bildireceği hesap numarasına geri kalan tutar gönderilecektir. Masrafları bunun içerisinden kesilir.

 

Rezervasyon iptali Villa/Apart/Daire'ye giriş tarihinizden 15 günden az kalmış ise müşterinin ödemiş olduğu toplam ücret müşteriye geri iade edilmesi söz konusu değildir.

Kredi kartı ile yapılmış olan ödemeler iade işlemleri sırasında çıkacak olan masraflar villaboxturkey’e ait değildir. Bu masraflar müşteriye aide edilecek olan tutardan kesilir.

 

Rezervasyonun Villaboxturkey tarafından iptali

Tatil evlerinin bulunduğu yörelerde veya evlerin kendisinde (evin tesisat donanımındaki problemler, bölgede yaşanan su veya elektrik kesintileri, deprem vb. felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda villaboxturkey rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak villaboxturkey kiralanan Villa/Apart/Daire ayarında alternatif evler sunmaya çalışır. Misafir, alternatif Villa/Apart/Dairelerden birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir. Müşteri, geri kalan ödemeyi zamanında yapmadığı durumlarda villaboxturkey rezervasyonu iptal etme ve müşterinin daha önce ödemiş olduğu ücreti geri iade etmeme aynı zamanda bu Villa/Apart/Daireyi başkasına kiralayabilir hakkını verir. Rezervasyon iptalleri yazılı olarak yapılır aksi bir durumda iptallerin geçerliliği yoktur. Rezervasyon iptali yazılı olarak villaboxturkey’in eline ulaştığı tarihten sonra geçerli olur.

 

Rezervasyon tarih değişikliği

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapabilirsiniz. Evimiz istediğiniz tarihlerde müsait ise rezervasyon tarihi istediğiniz tarih ile değiştirilir.Rezervasyonunuzun başlamasına 45 gün kala tarih değişikliği yapılmaz.

 

Diğer Önemli Bilgiler

1 ) Kiralanan Villa, Apart ve Daire’ye giden yolların bozuk, yokuş  yukarı, stabilize, ıslak zemin olması vb. gibi durumlardan (Ufuk Yiğit – villaboxturkey) sorumlu değildir.

2 ) Kiralanan Villa, Apart ve Daire’ye ulaşım sırasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan firmamız (Ufuk Yiğit – villaboxturkey) kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3 ) Bazı villa inşasında ve mimarisinde kullanılan farklı malzemeler (sedir ağacı,çam ağacı,plastik ürünler,bahçede veya tatil evi içinde kullanılan bitki vb.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda bu olaydan firmamız (Ufuk Yiğit – villaboxturkey)  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4 )Tüm tatil evlerimizde konaklayacak olan müşterilerimize özel araç lazım olacaktır.Müşterinin kiraladığı tatil evine ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5 ) Müşteri herhangi bir  firma ve şahıslardan taksi,transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Bu hizmetlere firmamız karışmaz. Tamamen müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6 ) Tatil evini kiralayan müşteri kiralamış olduğu tatil evinin coğrafi konumundan dolayı memnuniyetsiz kalması durumunda firmamız sorumlu tutulamaz.

7 ) Web sitemiz üzerinden kiralanacak olan tatil evinin konumu Google Harita üzerinden yaklaşık olarak işaretlenmiştir.

8 ) Müşteri kiraladığı tatil evine ulaşımı sırasında özel veya kiralamış olduğu aracının zarar görmesinden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

9 ) Web sitemiz de bulunan ilanların mesafelerini gösteren uzaklıklar yaklaşık olarak yazılmıştır. Sakınma payı az da olsa vardır. Müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

10 ) Kiralanan tatil evinde bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan firmamız sorumlu tutulamaz.

11 ) Kiralanan tatil evinde oluşabilecek müşterinin sebep olduğu olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi elektrik şirketlerinden kaynaklanan elektrik kesintilerinden firmamız sorumlu tutulamaz.

12 ) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz tatil evleri birebir aynısı olup sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük olduğu vb. gibi bahaneler kabul edilemez ve firmamız sorumlu tutulamaz.

13 ) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması vb olaylardan dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

14 ) Rezervasyon aşaması ve sonrasında cenaze, ölüm, düğün, sağlık problemi, kaza, kamu veya özel şirket personellerinin izin iptali vb. durumlarda kiralama şartları geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.

15 ) Misafirlerimizin seyahat sigortaları yaptırmasını önermekteyiz. Tatiliniz sırasında oluşabilecek kaza, hırsızlık v.b. gibi durumlarda zararın tanzimi için sigorta şarttır. Firmamız yada Villa,Apart ve Daire sahibi doğabilecek maddi ve manevi sorunlarda sorumlu değildir.

       Müşteri, misafir ve tatilciler yukarıda açıkça belirtilmiş olan tüm koşulları kabul etmiş olup bu ve benzeri bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde (UFUK YİĞİT - VİLLABOXTURKEY)  sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedelini talep etme hakkını kullanabilir.

 

Konaklama Sırasında Herhangi Bir Problem Olursa Ne Yapmalıyım?

Tüm tatiliniz süresince, kiraladığınız tatil konutuyla ilgili her türlü sıkıntı ve şikayetlerinizle 24 saat şirketimizi ulaşabilir ve bilgi verdiğiniz taktirde şirketimiz ilgilenmektedir. Bize telefonla veya elektronik posta ile bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

 

Tatil Konutumun Yerini Nasıl Bulacak ve Kimden Teslim Alacağım?

Tüm tatil konutlarımız, bulunduğu bölgedeki yetkililerimiz tarafından size tanıtılıp teslim edilmektedir. Tatil konutunun tam olarak yerini, tatil konutu detayı bölümünde yer alan “Harita Konumu” paneli aracılığıyla görebilirsiniz. Kiralamış olduğunuz konutun bulunduğu tatil bölgesine ulaştığınızda bizi veya size ayrıca iletilen görevli/yetkili telefonunu aramanız ya da ofisimize gelmeniz yeterli olacaktır. Yetkili bir personelimiz size eşlik edecek, sizi yazlığınıza ulaştıracak ve gerekli bilgileri size aktardıktan sonra anahtarı size teslim edecektir.

Ofisimizin bulunmadığı bölgelerde yetkili personelimiz size tatilinizin başlamasından önce sizi karşılayıp tatil konutunuzu teslim edecek kişinin bilgilerini size ulaştıracaktır. Tatiliniz boyunca tüm şirket çalışanlarımızız güzel bir tatil geçirmeniz için gerekli tüm olanakları sağlayacağınızdan kesinlikle hiçbir şüpheniz olmasın.

Şimdiden iyi tatiller dileriz...

VillaBoxTurkey

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Booking Terms and Conditions

Terms and Conditions

All bookings accepted by Villaboxturkey are subject to these terms and conditions, and are assumed to be accepted by the tenants upon booking.

1. Your Accommodation Booking

 • Your accommodation is booked upon receipt of the booking deposit. A booking confirmation email will then be sent to you. If there are any errors, Villaboxturkey must be made aware immediately otherwise no liability will be held on their part.
 • Changes, amendments and cancellations will be dealt with the lead booking person.
 • The lead booking person must be 18 years old at the time of booking, and possess the legal capacity and authority to book. Furthermore, any person under the age of 18 years old must be accompanied by an adult whilst staying in the accommodation.

2. Payment

Price

 • Villaboxturkey reserve the right to make alterations to the advertised prices any time before your booking is confirmed. Any errors of which they are aware of will be communicated to you.

Deposit

 • A non-refundable deposit of 25% of the total cost will need to be paid to secure your booking. 
 • All deposit payments must be made via internet bank transfer or electronic bank transfer.

Final Payment

 • Your remaining rental balance will be paid upon arrival to the property, in GBP sterling cash.

3. What is included

 • The price advertised includes the property rental, bed linen and towels, welcome pack, utilities, ground and pool maintenance, before and end of stay clean and a mid-stay clean if staying for 2 weeks.
 • Personal, travel and cancellation insurance are not included. It is strongly recommended that these are taken out prior to travelling, as Villaboxturkey will not be held accoutnable for any injuries, cancellations or alterations.
 • All of our properties have insurance, however this is insurance for the owner’s purpose only and does not cover guests. 

4. Cancellation Policy

By Villaboxturkey

 • In the rare circumstance that TımeLettings must cancel your booking (due to natural disasters, war and similar situations), they will do their best to arrange alternative accommodation for you. If you do not accept the alternatives, then TımeLettings will refund you your whole deposit.
 • Villaboxturkey will not, however, be responsible for any charges other than those of the property hire, such as travel costs.

By you

 • All booking cancellations must be communicated with Villaboxturkey. Deposits will not be refunded.  

5. Our Responsibilities

 • Except in the case of normal wear and tear, neither Villaboxturkey nor the owner will be held responsible for any direct or indirect damages caused to the property as a consequence of use by the tenants. This includes damages, insurance, loss due to fire, theft and misconduct.
 • Villaboxturkey or their representatives cannot be held responsible for any circumstances beyond their control, such as failure of public services. 
 • Villaboxturkey will arrange for you to receive the facilities that make up the accommodation that you have agreed on with them.VILLABOXTURKEY are responsible for ensuring that the accommodation package that you booked is as advertised by them (or as changed and accepted by you) and at a reasonable standard (including cleanliness and maintenance).
 • Please note that Villaboxturkey works hard with the owners, to make sure that the information and photos presented on the website are to the best of their knowledge correct. However, owners occasionally make slight changes to the decoration. All of the details provided are given in good faith, with all reasonable measures taken to ensure accuracy. As such, VILLABOXTURKEY are not liable for any dissimilarities.

6. Your Responsibilities

Arrival/Departure

 • Check-in starts after 16:00 and check-out is before 10:30. VILLABOXTURKEY will be as flexible as possible to accommodate your needs, according to the property’s availability.
 • You are responsible for providing us with the correct arrival time, so that we can plan your check-in and have the property ready for you. 

Number of guests

 • You should accurately inform VILLABOXTURKEY of the number of guests in the booking. 
 • Only those persons indicated in the booking may use and stay in the property.Any extra persons found to be staying in the apartment will result in you being asked to leave with no refund given.
 • The number of guests using the property should not exceed the number assigned, except for in the case of infants under the age of two.
 • Pets are not allowed.

Conduct 

 • You should treat the property as if it is your own, and use the facilities with care. Any breakages and damages to the property must be communicated to Ufuk Yiğit (Villaboxturkey) and paid for by the guest (other than those caused by technical errors).
 • All air-conditioning units and electrical appliances must be switched off when leaving the property.
 • The properties are strictly non-smoking. Please smoke outside and dispose of your cigarette buds properly.
 • Loud music, anti-social behaviour, illegal substances, weapons, pollution or damage to the property and grounds are strictly prohibited.
 • Noise regulations and respect for other residents between 22:00 and 10:00.
 • The lead party member agrees on behalf of their accompanying party as well as themselves, to behave responsibly and correctly.

Cleaning

 • On the day of your departure, you should leave the property how you received it: clean and tidy, with all contents stored in the appropriate places, and waste correctly disposed of. 

Valuables

 • Any valuables left at the property are left at your own risk. Villaboxturkey are not responsible for any loss. Proper care must be taken against theft and burglary, by ensuring that all doors and windows are closed and locked properly when leaving the property. No refund can be given should you decide to vacate the property as a consequence of a burglary.
 • On booking accommodation with Villaboxturkey, you are deemed to have automatically accepted their Terms and Conditions, and are expected to comply with them.
 • Should you or your party fail to comply with the aforementioned Terms and Conditions,Villaboxturkey reserves the right to ask you to leave the property, without any compensation.

Right of Access

 • Villaboxturkey and their representatives shall be allowed access to inspect the properties prior to your departure. They also have right to access the properties during your stay to carry out maintenance and cleaning. Gardeners and pool maintenance can enter the grounds during your stay.

Complaints

 • If you have a complaint about your accommodation whilst away, please let Villaboxturkey know immediately, so that they are able to take reasonable steps to resolve the matter on behalf of the owner. 
 • Any complaints made after the hire period are not Villaboxturkey’ liability. 
 • Subjective opinions will be dealt with as best as Villaboxturkey can, within limitation. These are not classed as complaints. If you wish to vacate the property over a subjective issue, you must take responsibility for this decision as no refund will be granted. 

Law and Jurisdiction

 • Villaboxturkey acts solely as an intermediary booking agent on behalf of the property owners. 
 • Any disputes which stem from the hire of the property should be settled between yourself and the owner. 
 • All matters arising from the property rental are governed by the laws of Turkey, Fethiye Civil Court. 

Data Protection

       We will ensure that:

 • The collation of personal information is fair and lawful.
 • We take responsibility for all personal information held and used, and that appropriate security measures are in place to protect this information.
 
 
 
qt8gt0bxhw|00007B277CBA|villaboxturkey.com|KURUMSAL|KIRALAMA_SOZLESMESI|69485658-B6E3-46CD-9D99-3E438C3B7D17